Terapia PTSD - oferta, czym jest, korzyści, cena, opinie

PTSD to zaburzenie psychiczne, które jest wynikiem doświadczenie skrajnie stresujących i obciążających wydarzeń, przekraczających możliwości zaradcze danej osoby. Wśród tego typu sytuacji można wymienić nie tylko działania wojenne czy kataklizmy, ale również przemoc fizyczną, gwałt, molestowanie seksualne lub wypadek komunikacyjny. Aby poradzić sobie z PTSD i stopniowo powracać do standardowego funkcjonowania, warto skorzystać z pomocy specjalistów z OŚRODKA PODRÓŻ. To miejsce, w którym można liczyć na wsparcie ze strony ekspertów, dbających o komfort i poczucie bezpieczeństwa pacjenta. Terapia stresu pourazowego pomoże w poradzeniu sobie z przeżytą traumą, by nie dyktowała ona życiem cierpiącej na nią osoby.
Terapia PTSD

Terapia PTSD - czym jest?

Celem terapii PTSD jest przepracowanie traumy poprzez zintegrowanie różnych aspektów związanych ze skrajnie stresującym wydarzeniem. Niezwykle ważne jest także przeżycie żałoby w przypadku poniesionych strat, będących wynikiem traumatycznych przeżyć. Leczenie zespołu stresu pourazowego niejednokrotnie ma charakter złożony, ponieważ zazwyczaj towarzyszą mu inne zaburzenia, wśród których można wymienić depresję, uzależnienie od substancji psychoaktywnych czy zaburzenia lękowe. Skorzystanie z pomocy specjalistów z OŚRODKA PODRÓŻ to pierwszy krok w stronę poradzenia sobie z zespołem stresu pourazowego poprzez przepracowanie traumatycznych wydarzeń w atmosferze wsparcia oraz wzajemnego zaufania.

Terapia PTSD - korzyści

Decyzja o rozpoczęciu terapii PTSD wiąże się z wieloma korzyściami. To proces umożliwiający odzyskanie radości z życia, poradzenie sobie ze skrajnie stresującymi przeżyciami i ruszenie naprzód, bez odczuwania codziennego lęku. Wybór OŚRODKA PODRÓŻ to jedna z najlepszych decyzji, będąca początkiem, opartej na zaufaniu i zrozumieniu przygody, w której pacjent nie uczestniczy sam, a ma wsparcie ze strony wykwalifikowanych specjalistów. Już od pierwszego spotkania terapeuta zadba o poczucie bezpieczeństwa, a następnie stopniowe ustabilizowanie stanu emocjonalnego pacjenta, zanim rozpocznie się proces omawiania traumatycznego wydarzenia. Podczas terapii pacjenci są zachęcani do wprowadzania umiejętności adaptacyjnych do życia codziennego, aby polepszyć oraz wzmocnić swoje funkcjonowanie.

Terapia PTSD - cena

Całkowity koszt terapii PTSD uzależniony jest od czasu jej trwania, dlatego w celu zapoznania się z cenami pojedynczych wizyt, warto zajrzeć na stronę internetową OŚRODKA PODRÓŻ. Dostępne w zamieszczonym tam cenniku dane pozwolą podjąć decyzję dopasowaną do swoich możliwości finansowych. W razie pojawienia się dodatkowych niejasności, dobrym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się z pracownikami placówki, którzy rozwieją wszelkie wątpliwości i przekażą konkretne informacje na temat obowiązujących cen.

Terapia PTSD - opinie

Terapia PTSD cieszy się pozytywnymi opiniami ze strony pacjentów, którzy chwalą sobie profesjonalizm, empatię i indywidualne podejście ze strony terapeutów z OŚRODKA PODRÓŻ. Świadczona przez specjalistów psychoterapia jest oparta na rzetelnej wiedzy, profesjonalna i zgodna z zasadami oraz standardami podejść psychoterapeutycznych. Pacjenci doceniają ekspertów za wyrozumiałość, rzeczowość i budowanie sprzyjającej przezwyciężaniu traumy atmosfery, co pozwala poczuć się bezpiecznie w gabinecie, bez obawy o ocenę ze strony terapeuty.